Catering dietetyczny – wyszukiwarka Cateromarket

Written by martoszka

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się catering dietetyczny, ale który wybrać? To pytanie pojawia się równie często, jak myśl o samym cateringu. Firm, które go oferują jest coraz więcej w samym Wrocławiu jest ich ponad 20! Każdy z nich oferuje inne menu i cenę za dzień, czy za pakiet. Sama stanęłam przed tym trudnym wyborem- nadmiar obowiązków i terminy na uczelni – zmusiły mnie do zastanowienia się nad cateringiem dietetycznym.

catering dietetyczny

Ponad 20 firm, którą wybrać ?

No właśnie… Spędziłam trochę czasu w internecie szukając informacji o tym, czy catering dietetyczny się opłaca i czym się sugerować przy jego wyborze. Znalazłam portal – wyszukiwarkę i porównywarkę cateringów w Polsce – Cateromarket. Oprócz spisu wszystkich firm, znalazłam praktyczne opinie osób, które je stosowały. Za ich pośrednictwem zamówiłam parę próbnych cateringów, ale zobaczyć, czy spełnia to moje oczekiwania.

catering dietetyczny

Czy catering dietetyczny spełnił moje oczekiwanania ?

Na codzień lubię gotować, możecie obserwować  to na codzień na moim snapchacie. Nie miałam na to czasu, a trzymanie michy, dalej jest moim piorytetem! Przez 3 dni testowałam różne diety, od różnych firm. Odpowiadając na pytanie TAK, spełniło to moje wszystkie oczekiwania! Gotowanie nie zabierało mi czasu (zwykle to około 2h w ciągu dnia), a zarazem codziennie jadłam zupełnie inne zdrowe posiłki.

catering dietetyczny

Plusy

Zacznę od tego tych pozytywnych, bo jest ich naprawdę wiele.  Oszczędziłam 2h dziennie czyli w ciągu tych 3 dni, ponad 6h. Dzięki, którym mogłam dokończyć pracę, ale również wieczorem odpocząć, zamiast robić posiłki na kolejny dzień. Od pół roku po wyjściu z redukcji i staram się utrzymywać wagę. Jest to znaczne trudniejsze niż odchudzanie, bo wiesz, że możesz pozwolić sobie na więcej. Przy cateringu dietetycznym nie podjadałam. W lodówce czeka określona liczba pudełek i jedząc je regularnie zjadłam dokładnie tyle ile zaplanowałam. Również mogłam jeść różnorodniej niż na codzień. Nie oszukujmy się nie mam czasu kombinować, mam stałą grupę produktów, które stosuje zamiennie. Podczas tych 3 dni zjadłam 15 posiłków, każdy był zupełnie inny.

catering dietetyczny

Minusy

Jedynym minusem jest cena. Catering dietetyczny przy moim budżecie to alternatywna jedynie na zapracowane dni, a nie możliwość na „porzucenie” gotowania. Jeśli jesz codziennie na mieście, to jest to zdrowsza alternatywa. Średnio catering dietetyczny to koszt 50zł/dziennie. Jedząc „na mieście” koszt za śniadanie ok. 18 zł, a lunch ok. 25zł, czyli razem ok.  43 zł (to dopiero 2 posiłki,a  catering dietetyczny dostarcza ich 5).

catering dietyczny

Podsumowując

Świetnie, że powstało miejsce, które skupia wszystkie polskie firmy cateringowe w jednym miejscu. Dzięki temu wiemy jaki mamy wybór, a zarazem możemy poznać opinie innych, które go już stosowały. Prosta, a zarazem bardzo intuicyjna strona pomoże nam wybrać odpowiednią dietę dla siebie i przestawi, kto oferuje to w naszej okolicy.
W dni, które mam więcej pracy niż czasu napewno będę wracać do cateringu dietetycznego. Ponieważ wiem, że nie mam czasu na gotowanie i musiałabym zjeść na mieście. Tutaj mam pewność, co jem i nie mam obaw, o niedotrzymanie diety. Na codzień jest to jednak za wysoki koszt, jak dla studentki gotującej na codzień w domu.

Chcesz być ze mną na bieżąco? Poznawać wszystkie przepisy zanim pojawia się na blogu ? Masz ochotę na codzienną dawke motywacji ? Dołącz od mojej grupy już dziś i ciesz się wszystkim jako pierwszy z dużą dawką motywacji i zdrowego podejścia do życia 🙂

dołącz do mojej grupy