Co trzeba zabrać na siłownie ?

Written by martoszka
Instagram
Sprawa wydaje się bardzo prosta, ale z własnego doświadczania wiem, że aż tak prosta nie jest. Każdy kiedyś ma ten swój „pierwszy raz”, ja czułam się nie pewnie i jak okazało się że nie mam klapek i drugiego ręcznika,  co powieliło mój stres. Warto zastanowić się przed wyjściem z domu czy masz wszystko z listy.

Potrzebne rzeczy:

Mały ręcznik – rzecz, o której bardzo dużo osób zapomina,  przydaje się podczas treningu siłowego na maszynach, jak i podczas treningu cardio.
Wygodne spodnie – najważniesze żeby dobrze trzymał się na biodrach, jak będą za luźne, co chwilę będziesz je podciągać …
Wygodne buty – doceniłam to kiedy kolejnego dnia po treningu oprócz zakwasów miałam jeszcze otarcia na piętach, nie warto.
Dobrze trzymający stanik – najbardziej docenisz to na rozgrzewce i cardio.
Butelka wody – pamiętaj podczas intensywnego treningu bardzo ważne jest uzupełnienie płynów !
Słuchawki – na niektórych siłowaniach możesz podłączyć je do bieżni i oglądać TV, jeśli ich nie ma warto odpalić dobrą playlistę aby się nie zanudzić.
Ręcznik – prysznic bezpośrednio po treningu jest ważnym elementem regeneracji, pamiętaj aby nie był za gorący (taki możesz wziąć dopiero 4h po intensywnym treningu) !
KLAPKI – chyba najważniejsze, nie chcesz nabawić się grzyba prawda ?
Żel pod prysznic – nie na każdej siłowni są dozowniki z mydłem, ja osobiście wolę mieć swój, który zrelaksuje skóre po treningu.