Co trzeba zabrać na siłownie ?

Written by martoszka
Instagram
Sprawa wydaje się bardzo prosta, ale z własnego doświadczania wiem, że aż tak prosta nie jest. Każdy kiedyś ma ten swój „pierwszy raz”, ja czułam się nie pewnie i jak okazało się że nie mam klapek i drugiego ręcznika,  co powieliło mój stres. Warto zastanowić się przed wyjściem z domu czy masz wszystko z listy.

Potrzebne rzeczy:

Mały ręcznik – rzecz, o której bardzo dużo osób zapomina,  przydaje się podczas treningu siłowego na maszynach, jak i podczas treningu cardio.
Wygodne spodnie – najważniesze żeby dobrze trzymał się na biodrach, jak będą za luźne, co chwilę będziesz je podciągać …
Wygodne buty – doceniłam to kiedy kolejnego dnia po treningu oprócz zakwasów miałam jeszcze otarcia na piętach, nie warto.
Dobrze trzymający stanik – najbardziej docenisz to na rozgrzewce i cardio.
Butelka wody – pamiętaj podczas intensywnego treningu bardzo ważne jest uzupełnienie płynów !
Słuchawki – na niektórych siłowaniach możesz podłączyć je do bieżni i oglądać TV, jeśli ich nie ma warto odpalić dobrą playlistę aby się nie zanudzić.
Ręcznik – prysznic bezpośrednio po treningu jest ważnym elementem regeneracji, pamiętaj aby nie był za gorący (taki możesz wziąć dopiero 4h po intensywnym treningu) !
KLAPKI – chyba najważniejsze, nie chcesz nabawić się grzyba prawda ?
Żel pod prysznic – nie na każdej siłowni są dozowniki z mydłem, ja osobiście wolę mieć swój, który zrelaksuje skóre po treningu.
 • w styczniu zmieniłam siłownię – powstała nowa na trasie z pracy do domu, idealny motywator by odreagować męczący dzień w pracy przed powrotem do domu. I jestem w szoku. Wiem, że jest pierwsze uderzenie ludzi po noworocznych postanowieniach, których zachęciły promocje na otwarcie, ale mam wrażenie, ze tam ludzie nie maja kultury ćwiczenia.. prawie nikt nie zabiera ze sobą na salę ręcznika. Pojawia się coraz więcej osob sluchających muzyki na full czy krzyczacych zamiast rozmawiac ze soba.. do tego nieustanne otoczenie telefonow..

  ja przy zle dobranych butach mialam problem z dretwieniem w stopach, wiec tez polecam zainwestowac w dobre buty i spodnie do cwiczen niekrepujące ruchow 😉

  • Prawda, problem nie dotyczy tylko twojej siłowoni, parę dni temu na bieżni, po zajęciach fitness przyszły panie, które biegły z obu stron mnie, były bardzo nie zadowolone, że nie mogły biegać koło siebie (wszystkie inne były zajęcie, a ludzi była masa), ale nie przeszkadzało im to w rozmowie, którą toczyły krzycząc do siebie przezemnie …
   Nie mam pojęcia, czy jest szansa coś z tym zrobić, ale dużo bym za to sała …

 • Ja jak na razie wciąż ćwiczę w domu-strasznie boję się tej pierwszej wizyty na siłowni, tego że nie potrafię obsługiwać sprzętu…
  http://alexianero.blogspot.com

  • Wydaje mi się, że ta obawa dotyczy wszystkich, którzy zaczynają !
   Najważniejsze, że masz motywacje ćwiczyć w domu, bo ja osobiście nie mogę się zmobilizować …

 • Przeczytałam tego posta przed pierwszym wyjściem na siłownię z koleżankami. One takie spocone, podciągające spodnie i ramiączka od stanika, a ja jak jakaś profesjonalistka, haha.
  Najpomocniejszy post jaki kiedykolwiek czytałam, dzięki.
  andszei.blogspot.com

 • AL

  Jaką siłownie we Wrocławiu polecasz?

  • Przepraszam, że odpowiadam po takim czasie, ale nie zauważyłam twojego komentarza 😡
   Najlepiej ćwiczy mi się na siłowni przy Aquaparku, dużo różnorakiego sprzętu + dwie sale do ćwiczenia samemu, w jakiej ilości z takim sprzętem nie spotkałam się w żadnym innym miejscu.
   Po drugiej stronie miasta też sprawdziłam McFit'a, dla mnie jest za daleko ale mają super dostosowane pomieszczenia, ale tam brakuje mi sali do ćwiczeń samemu (która była by oddzielona tak jak jest to zrobione na Aqua) 🙂