Food & Design Wrocław – Cukiernia Nanan

Written by martoszka

Cykl Food& Design to miejsca we Wrocławiu, które warto odwiedzić nie ze względu na smak potraw, ale też wystrój wnętrza. Po odwiedzeniu Campo, gdzie warto zatrzymać się na obiad. Pora na miejsce, gdzie warto zjeść deser. Jedno z najciekawszych, jak nie najciekawsze miejsce we Wrocławiu – cukiernia NANAN.

cukiernia nanan

Cukiernia NANAN jest wyjątkowym miejscem na mapie Wrocławia.  Lubiąc słodycze nie możesz ominąć tego miejsca. Serwowane są w niej mono desery – piękne ciastka dopracowane w każdym szczególe. Wszystkie są tak piękne, więc pierwszym dylematem po wejściu jest wybór. Po wybraniu faworyta, zastanawiam się, czy powinnam go zjeść, czy dalej na niego patrzeć i podziwiać. Cukiernia NANAN znajduje się w samym centrum Wrocławia, więc odwiedzając rynek, warto przejść dwie uliczki i znaleść to magiczne miejsce.

cukiernia nanan

Zadziwia nie tylko dopracowaniem szczegółów w deserach, ale również we wnętrzu. Już od progu możemy poczuć wyjątkowość tego miejsca. Centralnym punktem jest witrynka, w której znajdują się wszystkie słodkości. Pierwsze wrażenie to nie cukiernia, a jubiler! Do tego ściany pokryte różowym pluszem, stoliki z różowego marmuru, złote dodatki – dla mnie to miejsce jest „księżniczkowe’, ale za to je uwielbiam. Cukiernia NANAN to nie tylko kawa i ciasto, a bardzo przyjemne doznanie dla wszystkich zmysłów.

cukiernia nanan

Choć miejsce jest stosunkowo nowe – od początku grudnia znajduje się na Kotlarskiej 32, odwiedziliśmy je już kilka (jak nie kilkanaście razy).  Często zabieramy też ciastka ze sobą do domu – choć przyznam, znacznie ciekawszym doznaniem jest zjedzenie ich na miejscu. Podane z dobrą kawą, czy herbatą Kusmi.

cukiernia nanan

Pierwszy raz odwiedziliśmy cukiernie NANAN j świeżo po otwarciu, będąc w Warszawie próbowaliśmy tego rodzaju cukiernictwa w Odette. Byliśmy ciekawi, czy będzie tak samo smacznie tutaj. Naprawdę zostaliśmy pozytywnie zaskoczeni, ceny niższe niż w  Warszawie. Ceny deserów wahają się między 8zł, a 15zł. Co jakiś czas (często przed weekendem) pojawiają się w ofercie również makaroniki (5zł). Zamówiliśmy dwa różne, czekając na kawę, zjedliśmy je (po pierwszym kęsie, ciężko się oderwać). Do kawy zamówiliśmy kolejne dwa, więc spróbowaliśmy czterech – było to spory czas temu, więc nie opowiem o ich smakach, ale to ile ich zjedliśmy świadczy, że naprawdę warto odwiedzić to miejsce 😉

cukiernia nanan

W między czasie pare razy zabraliśmy ciastka ze sobą do domu. Jeśli nie ma wolnego stolika, naprawdę warto, bo choć doznanie nie jest w tym wyjątkowym wnętrzu. Są zapakowane w bezpieczny sposób, więc mamy pewność, że dojadą z nami w całości do domu.

cukiernia nanan

Nasza ostatnia wizyta, była w ostatni weekend. Kiedy wieczorną porą nasza nas ochota na coś słodkiego – jednogłośnie wybraliśmy NANAN. Choć na miejscu byliśmy 30 min przed zamknięciem, to większość stolików była zajęta. Z witrynki wybrałam pięknie różowe ciastko o smaku różanym z maliną z małym makaronikiem na zewnątrz. Po przebiciu glazury, idealny delikatny smak musu o różanej nucie i malinowa konfitura w środku, po prostu pycha!

Ocena – Cukiernia Nanan

Jedzenie 11/10
Wystrój 10/10
Ceny 8 /10 (drogo, jak na ciastko, ale ceny niższe niż w Warszawie w podobnego typu kawiarni)

Chcesz być ze mną na bieżąco? Poznawać wszystkie przepisy zanim pojawia się na blogu ? Masz ochotę na codzienną dawke motywacji ? Dołącz od mojej grupy już dziś i ciesz się wszystkim jako pierwszy z dużą dawką motywacji i zdrowego podejścia do życia 🙂

dołącz do mojej grupy