Gdzie zjeść w Warszawie ?

Written by martoszka

„Gdzie zjeść” cykl o ciekawych miejscach, zacząć od Wrocławia, ale częściej w ostatnim czasie zdarzało mi się
„jeść na mieście” w Warszawie. Jak to się stało? Od zjazdów Akceleratora, czy rozmowie kwalifikacyjnej, po spotkania mojego teamu, kończąc na sesji do nowej kampanii Zwolnionych z Teorii. Co spowodowało, że w ostatnim czasie, bywałam w Warszawie częściej niż planowałam. Dzięki temu, spotkałam wiele ciekawych osób i zebrałam naprawdę ciekawe doświadczenia, realizując siebie (i oczywiście dzięki temu powstał ten post) 🙂

IMG_5493
Warszawy wcześniej tak naprawdę nie znałam, jedynie Chmielną i jej okolice, wyjazdy te pozwoliły mi zwiedzić wiele ciekawych lokali, mniejszych i większych, bardziej i mniej znanych, dzięki temu udało mi się stworzyć mój subiektywny gastoprzewodnik po Warszawie.

Śniadanie

#1 Bułka przez Bibułkę – ul. Zgoda 3

FullSizeRender
Miejsce, które odkryłam przy pierwszej wizycie w Warszawie, okazało się, że jest w samym centrum
(jedno z wejść jest przez bramę od ul. Chmielnej).
Wybór jest naprawdę duży od muli, przez bajgle i pankejki do omletów i jaj. Osobiście polecam Musli i Pani Omlet.
Ceny : ok. 20 zł z kawą

#2 Kosmos – Plac Grzybowski 2

Processed with VSCO with hb1 preset

Trafiliśmy tu przez przypadek, aby zjeść w innym miejscu niż zwykle. Wystrój lokalu przyciąga, ściana z luster, każde krzesło jest inne, stół też, a zarazem tworzą bardzo spójną całość. Jest to idealne miejsce dla fanów jajecznych śniadań. Pokochałam ich sadzone na warzywach, są perfekcyjne.
Cena : ok. 20-25 zł z kawą

Lunch

#3 Uki Uki – Krucza 23/31

Było to jedno z miejsc, które chciałam odwiedzić (Udon jest moją wielką miłością od czasu kiedy spróbowałam go w Nowym Jorku), udało mi się to dopiero ostatnim razem. Makaron jest robiony na świeżo, a do tego rozpływa się   w ustach. Po ostatniej wizycie, Uki Uki zostało moim ulubionym miejscem w stolicy. Polecam Sanuki Udon Ebi Gozen (na zdjęciu powyżej) to wszystko co najlepsze w tym miejscu.
Cena : 20-38 zł z wodą.

#4 Palmier – Żurawia 6/12

Miejsce z własnym klimatem, duży bar i klimat, który zachwyca – tworzą go wszechobecne palmy . Umówiłyśmy się tutaj z przyjaciółką, a do tego w między czasie okazało się, że wygrałyśmy lunch w konkursie na fejsie (warto brać udział !) Co dziennie coś innego i dwie propozycje mięsa i vege. Z karty zachęca Sałatka nicejska z tuńczykiem.
Ceny : lunch (dwa dania) 29 zł

Coś słodkiego

#6 Odette tea room – ul.Górskiego 6/7

Każde ciastko to małe dzieło sztuki, ciężko się zdecydować, które chcesz zobaczyć na swoim talerzu (bo tak naprawdę masz ochotę na każde) , do tego również ogromy wybór herbat. Nie wielka ilość stolików oraz piękne urządzone wnętrze, buduje unikatowy klimat tego miejsca.
Ceny : ciastko ok. 12-16zł, herbata dzbanek 12 zł/20 zł

#7 Ministerstwo kawy – Marszałkowska 27/35

Najbardziej klimatyczne miejsce w okolicach placu Zbawiciela, mają najlepszego dripa i mrożona kawę, a na większe grzeszki polecam ich bezę rozpływa się w ustach. Minimalistyczny biały wystrój i małe drewniane stoliczki na zewnątrz, gdzie można obserowawać ludzi śpieszących się w różne strony.
Ceny: Kawa ok.13 zł + ciasto ok. 13 zł

Night Life

#8 Kita Koguta – ul. Krucza 6/14

Pracując za barem o tym miejscu słyszałam nie raz, większość barów dało by się pokroić za takich barmanów. Naprawdę da się to od czuć klimat, piękny bar (warto podnieść głowę i zerknąć na sufit) karta nie obszerna, za to wystarczy powiedzieć na co ma się ochotę i chwilę poczekać, w moje smaki trafili w 100%. Chcecie spędzić miły wieczór/ noc przy drinkach to nie ma lepszego miejsca.
Ceny ok. 25 zł za drinka (chyba, że fantazja Cie poniesie)

Mam nadzieję, że podobał Ci się wpis i będziesz chciał być ze mną na bieżąco, polub mnie na fb >klik<
bądź ze mną na bieżąco na instagramie >>@martoszka<< i na snapchacie @martoszka !