Mug Cake białkowo-tłuszczowy

Written by martoszka

Mug cake białkowo-tłuszczowy to deser z mikrofali. Przygotujesz w dwie minuty (w tym minuta w mikrofalówce)! Masz ochotę na coś słodkiego i nawet nie chce Ci się wychodzić z domu, jest to rozwiązanie dla Ciebie!  Wymaga jedynie kilku składników, które zwykle są w mojej szafce (mam nadzieję, że w twojej również). Idealnie sprawdzi się nie tylko jako deser, ale również jako słodkie drugie śniadanie (czy śniadanie).  Dzisiejszy mug cake białkowo-tłuszczowy, a do tego czekoladowy jest pierwszym, z całej serii ciastek z mikrofali. Pamiętajcie, że pod przepisem jest podane makro (kcal), aby łatwiej było wprowadzić je do swojej diety 😉

Dzisiejsza propozycja jest białkowo-tłuszczowa, czyli (prawie) nie zawiera węglowodanów. Idealnie sprawdzi się jako deser czy drugie śniadanie.  Do tego jest w mojej ulubionej wersji czekoladowej (a dokładnie czekoladowo-orzechowej). Smak zawdzięcza dodaniu karobu, oraz odżywki białkowej o smaku czekoladowo-orzechowym oraz dodatku masła orzechowego po upieczeniu.

Mug Cake białkowo-tłuszczowy

Składniki na mug cake białkowo-tłuszczowy:

25g odżywki białkowej
15g maki kokosowej
1/4 łyżeczki sody oczyszczonej
1 łyżeczka kakao/karobu
1 jajko
30 ml wody (tyle aby rozmieszać odżywkę białkowa)
1 łyżka masła orzechowego

(oraz oczywiście mikrofalówka)

Wskazówki :

  1. Do kubka wsypujemy odżywkę białkową i mieszamy ja z wodą, dodajemy po trochę wody, tak aby tylko się rozpuściła, musi być bardzo gęsta.
  2. Dodajemy jajko i mieszamy do uzyskania jednolitej masy.
  3. Osobno mieszamy mąkę kokosowa z soda oczyszczona i kakao. Dodajemy do kubka i mieszamy.
  4. Ustawiamy mikrofale na 700W/1000W na około 1min30sek (warto doglądać, bo szybko rośnie, jeśli zaczyna za bardzo wychodzić na sekundę otwieramy drzwiczki i zamykamy i pieczemy dalej).
  5. Gotowe, teraz wystarczy posmarować masłem orzechowym 🙂

Jedno ciastko to jedyne 200 kcal, czyli B 26 |T 7 | W 0|

Chcesz być ze mną na bieżąco? Poznawać wszystkie przepisy zanim pojawia się na blogu ? Masz ochotę na codzienną dawke motywacji ? Dołącz od mojej grupy już dziś i ciesz się wszystkim jako pierwszy z dużą dawką motywacji i zdrowego podejścia do życia 🙂  Kliknij w zdjęcie i dołącz do mojej grupy!

Przygotowałeś/aś mug cake białkowy-tłuszczowy, wrzuć zdjęcie i otaguj #martoszka!