Musisz w Tajlandii

Written by martoszka

Relacja (Musisz z) Tajlandii zajmie napewno więcej niż jeden post, czemu ? Była ona moim największym marzeniem zaraz, po zwiedzeniu Nowego Jorku, co udało mi się w zeszłym roku. Spędziłam tam 6 tygodni, a jak się bawiłam możesz zobaczyć tutaj.  Tajlandia jest przepiękna, oprócz pięknych widoków, na które można natknąć się na tumblr (ciężko się nie zakochać). Niesie znacznie więcej – zupełnie odmienną kulturę i kuchnie, która dawno skradła moje podniebienie. Przed vlogiem mikroprzewodnik, pięciu rzeczy, które musisz w Tajlandii, a dokładnie w okolicach Phuket, na którym byliśmy.
W kolejnym poście o naszym wyjeździe opiszę miejsce, w którym się zatrzymaliśmy i mam nadzieję, że uda mi się przygotować vlog z relacją 🙂

Processed with VSCO with hb2 preset

Musisz zobaczyć Phang Nga Bay. 

Park narodowy na północy Phuket, najbardziej zielone i urokliwe miejsce, które miałam okazje zobaczyć. Jest to zatoka, w której znajduje się ponad 40 wysp wapiennych, które przyjmują różne kształty. Do tego część z nich posiada jaskinie, które zostały wyżłobione przez wodę. Do nich można wpłynąć jedynie kajakiem, kiedy jest odpływ.  Jedna z wysp została wykorzystana w  filmie „Agent 007”, przez co zyskała dodatkową sławę i nazwę „James Bond Island”.

jedzenie tajlandia

Musisz  zjeść na ulicy. 

Zjesz o połowe taniej niż w knajpie i osobiście uważam, że dwa razy lepiej. Odczujesz w pełni klimat lokalnej kuchni, jedynym minusem jest że nie zawsze rozumieją angielski, ale zawsze w grę wchodzi język migowy – zawsze się udaje.

tajskie spa

Musisz skorzystać z tajskiego „spa”.

Spa jest dużo powiedziane, bo to bardziej punkty z których możesz skorzystać z masażu.  W tym są oni lepsi niż 3/4 polskich masażystów. Punktów jest naprawdę wiele, warto doczytać wcześniej, które są polecane. Średnio to koszt 30zł za godzinę masażu!

thai tea

Musisz wypić tajską mrożoną herbatę ( ชาเย็น ).

Na pierwszy rzut oka myślałam, że to mrożona kawa. Nic bardziej mylnego, to czarna herbata podana ze słodzonym skondensowanym i posiada swój wyjątkowy smak, który ciężko porównać do czegokolwiek innego. Najłatwiej znaleźć ją pośród streetfoodów. Na codzień nie jestem wstanie wypić „bawarki”, a w tej herbacie się zakochałam!

mathailand wordpress

Musisz odwiedzić Phuket Weekend Market.

Spróbujesz wszystkich tajskich potraw (nawet robaków) w jednym miejscu w bardzo dobrych cenach (dania średnio kosztują w przeliczeniu 3/4 zł ). Drugą stroną targu są pamiątki, ubrania, a tak naprawdę wszystko. Moje pierwsze skojarzenie to „Aliexpress w realu”, naprawdę kupisz tu wszystkie modele „Yeeze”, palety „Mac’a” czy wszystko „co jest na topie”, a tak naprawdę wszystko co możesz potrzebować.

Chcesz być ze mną na bieżąco? Poznawać wszystkie przepisy zanim pojawia się na blogu ? Masz ochotę na codzienną dawke motywacji ? Dołącz od mojej grupy już dziś i ciesz się wszystkim jako pierwszy z dużą dawką motywacji i zdrowego podejścia do życia 🙂

dołącz do mojej grupy