Food & Design Wrocław – Osiem misek

Written by martoszka

Kontynuacja serii o ciekawych miejscach we Wrocławiu. Kolejnym miejscem, które musicie odwiedzić będąc we Wrocławiu jest Osiem misek. To jedno z tych miejsc, które odwiedziliśmy kilka (może nawet) kilkanaście razy i napewno jeszcze nie raz wrócimy. Osiem misek na Włodkowica pojawił się po sukcesie ich FoodTrucka, który stacjonuje przy Borowskiej. Rozsławiły ich parowane buły, których tak dobrych nie zjecie nigdzie indziej!

osiem misek wrocław

Osiem misek wystrój

Lokal jest zaprojektowany przez Zagwozdki Twórcze . Ma swój unikatowy klimat dzięki wykończeniom, dodatkowo neon we wnętrzy, który widać prawie z placu Jana Pawła! Dodaje pięknego światła w środku i stał się symbolem rozpoznawczym tego miejsca. Lustro, które powiększa naprawdę nie duży lokal, czego w ogóle nie odczuwa się w środku. Dodatkiem, który dodaje całości smaku są naczynia pasujące do całości.

osiem misek wrocław

Przechodząc do najważniejszego – co zjesz w osiem misek ?

Menu osiem misek nie jest bardzo obszerne znajdziecie w nim 6 (albo 7) pozycji. Jak już wiecie słyną z super buł, są to buły parowane, w menu znajdziecie je w różnych formach. Trzy małe buły z różnym wkładem – przypominają, te które można spotkać w foodtrucku. Kolejne to duże buły (takie jak na zdjęciu powyżej) mają idealnie zbalansowane sosy i doprawione mięso. Po prostu rozpływają się w ustach (nie przesadzam) – moja ulubiona pozycja, najbardziej smakuje mi z grillowaną bułą i grzybami shitake. Kolejną jest pad thai, dokładnie taki jak jedliśmy na ulicy w Tajlandii. Warto poprosić o dodatkową kolendrę. Jeśli nie lubicie ostrych dań, dużym plusem jest to że możecie to zgłosić przy zamówieniu – dostaniecie mniej chilli. W karcie znajduje się też ramen, dla mnie trochę za tłusty, ale o bardzo ciekawym smaku podany z idealnym jajkiem.  Ostatnią pozycją jest deser, przyznam, ze zawsze byliśmy tak najedzeni po daniu głównym, że nie udało nam się spróbować deseru, ale wszystko przed nami!

osiem misek wrocław

Osiem misek 

Jedzenie 10/10
Wystrój 10/10
Ceny 11/10 (połowa dań to koszt mniej niż 20zł )
można przyjść z czworonogiem – dostał miskę wody i został bardzo miło przywitamy przez obsługę 🙂

Chcesz być ze mną na bieżąco? Poznawać wszystkie przepisy zanim pojawia się na blogu ? Masz ochotę na codzienną dawke motywacji ? Dołącz od mojej grupy już dziś i ciesz się wszystkim jako pierwszy z dużą dawką motywacji i zdrowego podejścia do życia 🙂

dołącz do mojej grupy