Co warto zobaczyć w Wenecji ?

Written by martoszka

Od jakiegoś czasu zwiedzamy Włochy, mamy za sobą Mediolan (nawet kilka razy) , oraz (prawie całą) Toskanię. Pora na Wenecję. Przygotowałam krótki przewodnik co warto zobaczyć w Wenecji. Ostatni raz odwiedziłam ją wracając z obozu na Gargano będąc jeszcze w gimnazjum. Mało z tego pamiętam, a do tego mieliśmy na zobaczenie wszystkiego ok.8h, więc było to zwiedzanie ekstremalne szybko. Tym razem mieliśmy całe dwa dni. Weekend w Wenecji to idealny czas, aby poczuć klimat miasta i zobaczyć najważniejsze punkty. Polecam obejrzeć nasz vlog i przenieść się do tego cudownego miejsca.

Co warto zrobić przez weekend w Wenecji?

  • Przepłynąć się tramwajem wodnym po Grand Canale (3 dniowy bilet dla studentów to 30 euro) za razem jest to świetna forma transportu po mieście.

warto zobaczyć w Wenecji

  • Kolejną rzeczą którą warto zobaczyć w Wenecji jest Most Rialto, warto zobaczyć go w całej okazałości z perspektywy Grand Canale, jak i warto przejść się nim. Obok niego jest targ ze świeżymi warzywami i owocami (więc najlepiej zobaczyć go 12:00 – targ w całej okazałości czynny jest rano).

warto zobaczyć w Wenecji

  • Plac św. Marka miejsce bardzo popularne, ale ma swój klimat bardzo wcześnie rano i późnym wieczorem, kiedy nie ma na nim tłumów. Będąc na weekend w Wenecji warto zaplanować sobie jednego dnia wczesną pobudkę, aby poczuć prawdziwy klimat tego miejsca.

warto zobaczyć w Wenecji

  • Wenecja sama w sobie jest przepiękna, nie ma drugiego miejsca na świecie. Warto pozwolić sobie zgubić się w wąskich uliczkach, pospacerować i pobłądzić, aby trafić w ciekawe miejsca. W ten sposób można znaleść małe kawiarnie czy ciekawe miejsca na lunch oraz fotogeniczne miejsca.

warto zobaczyć w wenecji

 

 

  • Miejsce, w którym się zatrzymaliśmy. Dzielnica Wenecji – wyspa Murano, która słynie ze szkła. Dmuchanego „ręcznie”. Znajduje się tutaj kilka fabryk, błądząc małymi uliczkami, przez otwarte okna można zobaczyć, jak są wytwarzane szklane wazony i nie tylko. Jest znacznie mniej zatłoczona niż centrum dodatkowo ceny są korzystniejsze.

weekend w wenecji

  • Najciekawsze na koniec 😉 Szukając ciekawych miejsc do mega ciekawej księgarni – Libreria acqua alta. Cała zastawiona książkami od podłogi po sufit! Do tego znajdują się w nim schody całe zbudowane z książek.  Adres : Campiello del Tintor, 30122 Venezia

Podsumowanie

W dwa dni naprawdę można zobaczyć wszystko co trzeba w Wenecji.  Warto spacerować szukając swoich własnych „ulubionych” miejsc, które zostaną Wam w pamięci. Wiele drobnych uliczek i kanałów, których klimat jest nie do opisania. My odpuściliśmy sobie wieżę widokową na placu św. Marka. Powodem była kolejka – na minimum 2-3h, ale jeśli nie szkoda Wam czasu, polecam, bo z tego, co sprawdziliśmy widok jest przepiękny!

warto zobaczyć w Wenecji

Chcesz być ze mną na bieżąco? Poznawać wszystkie przepisy zanim pojawia się na blogu ? Masz ochotę na codzienną dawke motywacji ? Dołącz od mojej grupy już dziś i ciesz się wszystkim jako pierwszy z dużą dawką motywacji i zdrowego podejścia do życia 🙂