Weekend z psem w Warszawie

Written by martoszka

Choć dla wielu Warszawa nie jest miastem na weekendowy wypad, to ja właśnie weekendowo bardzo ją lubię. Dużo się dzieje, wiele ciekawych miejscówek, które warto odwiedzić. Pora, żebyście poznali moje ulubione. Dodatkowo #petfriendly, bo tym razem zwiedzał z nami Mozart!

Gdzie spać?

Wybierając hotel, zwykle kieruje się lokalizacją i wystrojem. Ważne jest dla mnie, aby do większości wartych odwiedzenia miejsc można było dojść pieszo, bądź przynajmniej były dobre połączenia. Ważne jest dla mnie wykończenie pokoi, lubię klimatyczne wnętrza, które mają swój charakter oraz motyw przewodni.

Wybraliśmy ibis Styles Warszawa Centrum, cały hotel ma mega klimat – recepcja z neonem „Miło mi Cię widzieć”, zainspirowany tym z nad Wisły. Kolorowe wnętrza nakręcające pozytywną energią i świetna obsługa z luźnym podejściem, a co najważniejsze cały hotel jest przyjazny psom.

W cenie pokoju wliczone jest śniadanie. Zwykle nie przepadam za „hotelowym”, tutaj jest duży wybór i znajdziecie wiele pozycji, nawet jeśli jesteście na diecie 😉 . Jak dla mnie wielki plus za wyciskarkę wolnoobrotową oraz spory wybór warzyw i owoców na sok.

Gdzie zjeść?

ReginaBar
Choć jest jednym z najczęściej oznaczanych na insta miejsc w Warszawie, to na mnie wystrój nie zrobił takiego wrażenia, jak kuchnia. Przypomniała mi podróże do Azji, delikatne i rozpływające się w ustach pierożki — polecam każdemu. Dodatkowo świetna karta drinków.

Lukullus
Cukiernia z tradycją, prowadzona przez 3 pokolenie cukierników. Lokale znajdują się w świetnych lokalizacjach, a co najważniejsze — ciastka są po prostu wyborne i mogą konkurować z Odette, które odkryłam podczas ostatniego pobytu w Warszawie. Idealne miejsce na kawę i coś słodkiego.

Cuda na Kiju
W samym centrum miasta, miejscówka na piwo i pizzę — na spotkanie z przyjaciółmi. Mają duży wybór piw kraftowych i kilka z wrocławskiego browaru stu mostów. Nawet jeśli, nie znacie Warszawy, kierujcie się na „rondo z palmą”, bez problemu traficie.

Vegan Ramen Shop
Jeden z najlepszych Ramenów, jakie jadłam, a dodatkowo Mozart został tu rozpieszczony jak mało gdzie! Na wstępie dostał batata i wziął udział w sesji zdjęciowej. Przygotujcie się na czekanie w kolejce, ale naprawdę warto (protip: wybierz się po 20:00, wtedy kolejka jest krótsza).

Co warto zobaczyć?

Spacer po starówce
Chyba najbardziej banalna propozycja. Jednak przeze mnie nie odwiedzana, po kilku latach trafiłam ponownie na starówkę, która jest piękna i warto zgubić się w mniejszych uliczkach. Jest trochę mniej turystów — przynajmniej w marcu dało się przejść i była to przyjemność.

Spacer po Bulwarze
Kilkukilometrowa trasa wzdłuż Wisły, idealne miejsce na spacer z psem, ale również na wypad na rowerach.

Przejście po moście Poniatowskiego
Może to trochę naciągane, ale jest na maksa długi, dzięki niemu przejdziecie z centrum na Saską Kępę — kierując się do Vegan Ramen Shopu, bądź innych ciekawych lokali wokół ul. Francuskiej.

Spacer po Parku im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego
Kilka minut od ibis Styles Warszawa Centrum, idealne miejsce, jeśli chcecie odpocząć od miasta w samym jego centrum. Mozart mógł się wybiegać, wychodziliśmy z nim tam na popołudniowe spacery, po których kierowaliśmy się w stronę centrum.

Bądź na bieżąco z moimi kolejnymi podróżami!