Wyróżnione relacje na Instagramie – Marmurowy Cover

Written by martoszka

Na co dzień zajmuję się marketingiem i social mediami. Zastanawiałam się, czy tematy z tym związane przemycać na bloga – decyzja zapadła! Sprawia mi to wiele satysfakcji oraz zajmuje większość dnia (zawodowo, a potem realizując swoje projekty, które są również związane z marketingiem). Przyszła pora, aby więcej takich wpisów pojawiało się również tutaj. Pierwszy post o Instagramie pojawił się w styczniu ubiegłego roku i opisałam w nim, jak wtedy obrabiałam zdjęcia. Dzisiaj mam dla Was praktyczny poradnik jak stworzyć covery na wyróżnione relacje na Instagramie. Od dłuższego czasu na swoich feedach możemy je dodawać (dzięki temu story nie znikają po 24h i są zapisane na waszych profilach).

Chcesz, aby twój profil był spójny? Zadbaj o covery na wyróżnione relacje!

Jak było kiedyś? Aby wyróżnione relacje na Instagramie wyglądały spójnie na profilu, trzeba było dodać grafikę na InstaStory. Następnie zapisać ją w wyróżnionych i wybrać jako „zdjęcie w tle”. Jednak grafika wyświetlała się między dodanymi zdjęciami. Od kilku tygodni dostępna jest nowa funkcja, która pozwala na dodawanie „coverów”, które nie są udostępnionym przez nas wcześniej zdjęciem. Obraz ten możecie dodać z telefonu, bez uprzedniej publikacji.

Wyróżnione relacje na Instagramie


Poznaj moją markę butelek termicznych!


Jak przygotować cover na wyróżnioną relację?

Możesz przygotować go w programach graficznych (tj. Illustrator, czy Photoshop), ale znacznie prościej stworzyć go za pomocą aplikacji Over (jest dostępna na iPhone i na pewno posiada zamiennik na Androida) i banku FlatIcon.

  1.  Znajdź ikony, które chcesz dodać na swoje grafiki. Ja użyłam ikon dostępnych na flaticon.com. Zwrócić uwagę na rodzaj licencji! Jeśli grafika posiada Flaticon Basic License, to znaczy, że możecie z nich korzystać bez podpisywania autora. Zapisując taką grafikę na telefonie, wybierz rozszerzenie PNG, 512px (posiada ona najlepszą jakość i transparentne tło). Również możesz wykorzystać emoji (nie musicie ich pobierać).
  2. Znajdź tło, które chcesz użyć na cover. Ja skorzystałam z tła o fakturze marmuru [pobierz]. Jednak jest wiele różnych możliwości, polecam skorzystania z banku zdjęć unsplash (tablica z różnymi fakturami), które są na darmowej licencji i możesz korzystać z nich bez podpisu autora.
  3. Otwórz grafikę 1:1 i nałóż na nią marmurowe tło, tak aby zajęło całe pole.
  4. Nałóż flaticonę, następnie warstwę tekstu.Za pomocą linii łatwo będzie osadzić całość na środku.

Wyróżnione relacje na Instagramie - Marmurowy Cover

Wyróżnione relacje na Instagramie - Marmurowy Cover

Wyróżnione relacje na Instagramie - Marmurowy Cover

Nasza grafika powinna zawierać 3 warstwy. Ikony powinny znajdować się w centrum grafiki, aby najważniejsze elementy można było w całości wpisać w koło na naszym profilu na Instagramie.

Wyróżnione relacje na Instagramie - Marmurowy Cover

Jeśli są tematy związane z social media, o których chcielibyście przeczytać, dajcie znać w komentarzu.