Zdrowe Parfait Musli

Written by martoszka

Zdrowe Parfait Musli to deser, który idealnie sprawdzi się na zdrowe i lekkie śniadanie. Czym jest parfait? To mrożony deser, najczęściej podawany w pucharku. W jego skład wchodzi mrożony krem, bita śmietana i owoce. W mojej wersji zastąpiłam krem i bitą śmietanę, mleczkiem kokosowym. Dzięki temu jest nie tylko zdrowszy, ale również wegański. Planowałam zrobić domową granolę, ale aby skrócić czas przygotowania wybrałam musli Bio Village z E.Leclerc, które nie tylko smakuje jak domowa granola, ale ma również czysty skład. Nie zawiera innych składników niż granola, którą robie sama.

Zdrowe Parfait Musli

Składniki na zdrowe parfait musli (dwie porcje):

150g gęstej części mleczka kokosowego
100g granoli (ja uzyłam musli Bio Village z E.Leclerc)
1 łyżka miodu
ulubione owoce (ja użyłam malin, truskawek i agrestu)

Zdrowe Parfait Musli

Jak przygotować zdrowe parfait musli?

  1. Mocno schłodzone mleczko kokosowe mieszamy z miodem. Przygotowujemy dwie szklanki, bądź słoiczki.
  2. Zaczynamy układać warstwy, jako pierwszą łyżkę masy kokosowej, owoce następnie 2 łyżki granoli, tak, aż zapełnimy słoiczek.oNa wierzchu układamy owoce, aby udekorować nasz deser.

Czas przygotowania takiego deseru, który również sprawdzi się jako śniadanie to ok. 5-10min. Jest szybki, a przy tym smaczny i pożywny. Idealnie sprawdza się w letnie dni, kiedy nie mamy apetytu i szukamy czegoś znacznie lżejszego, a zarazem wolimy poświęcić czas na coś innego niż spędzanie go na przygotowywanie posiłów. Znacznie przyśpieszyło czas przygotowania musli Bio Village z E.Leclerc , które jest równie zdrowe i smaczne, jak to domowe. Do tego zawiera certyfikaty, które potwierdzają jakość składników i dobre ich pochodzenie.

Zdrowe Parfait Musli

Jedna porcja to 365 kcal, czyli B15g |T15g| W47g

Zdrowe Parfait Musli
Chcesz być ze mną na bieżąco? Poznawać wszystkie przepisy zanim pojawia się na blogu ? Masz ochotę na codzienną dawke motywacji nie tylko do zdrowego jedzenia  Dołącz do mojej grupy już dziś i ciesz się wszystkim jako pierwszy z dużą dawką motywacji do robienia fajnych rzeczy i zdrowego podejścia do życia 🙂
Kliknij w zdjęcie i dołącz do mojej grupy!