Zdrowe Reese’s

Written by martoszka

Reese’s poznałam w Nowym Jorku, szybko się w nich zakochałam. Po powrocie do Polski znalazłam je w niektórych sklepach spożywczych. Wydawałoby się, że skład powinny mieć dobry – nic bardziej mylnego – słabej jakości czekolada, a do tego cukier, cukier i glukoza, czyli cukier. Przyszła pora na zdrowe Reese’s, zrobione samodzielnie. W dwóch wersjach, jedne bardzo proste, a drugie wymagające dłuższej chwili spędzonej w kuchni. W wersji domowej to zdrowa przekąska niskowęglowodanowa. Na zdrowe reese’s można sobie pozwolić również trzymając czystą michę. Pod przepisem znajdziecie makro i ilość kcal w jednej sztuce.

zdrowe reese's

Składniki na zdrowe reese’s

Na czekoladę wersja I (wersja mniej zdrowa)
50g gorzkiej czekolady (najlepiej więcej niż 73% kakao) 
15g oleju kokosowego
Na czekoladę wersja II (wersja zdrowa)
30ml oleju kokosowego
1 łyżeczka kakao
1 łyżeczka karobu (można zastąpić kakao)
1 łyżeczka miodu (lub innego słodzika)
Masa w środku: 
50g masła orzechowego (ja użyłam Nutura z rodzynkami)
dodatkowo :
do przygotowania potrzebujemy papierowych foremem na babeczki (6-7 szt)

zdrowe reese's

Wskazówki

Wersja I : Czekoladę rozpuść z olejem kokosowym w kąpieli wodnej, bądź w mikrofalówce.
Wersja II : Wszystkie składniki połącz ze sobą w miseczce i podgrzej w kąpieli wodnej, bądź w mikrofalówce i dokładnie wymieszaj.

Do każdej foremki wlewamy około łyżeczkę czekolady, następnie obracamy tak foremka aby czekolada pokryła tez brzegi. Wkładamy na 5 min do zamrażalnika.
Po wyciągnięciu dodajemy na czekoladę łyżeczkę masła orzechowego (jeśli jest gęste możemy wcześniej je podgrzać, robi się bardziej „lejące” i łatwiej nim manipulować). Znowu wkładamy je na ok 7-8 min do zamrażalnika.
Wyciągamy i polewamy następna warstwa czekolady, tak aby pokryła całe masło orzechowe(około łyżeczka). Wstawiamy do zamrażalnika na min 15. Jeśli nie zjemy ich odrazu, przechowujemy je w lodówce 🙂

wersja I:  B1 |T11|W2,5 kcal 113
wersja II: B1 |T 10 | W1,5 kcal 100

zdrowe reese's

Chcesz być ze mną na bieżąco? Poznawać wszystkie przepisy zanim pojawia się na blogu ? Masz ochotę na codzienną dawke motywacji ? Dołącz od mojej grupy już dziś i ciesz się wszystkim jako pierwszy z dużą dawką motywacji i zdrowego podejścia do życia 🙂

dołącz do mojej grupy